Często zadawane pytania dotyczące

Często zdarza się, że niektóre suplementy są zarówno zalecane, jak i ostrzegane. Konflikty zdarzają się, ponieważ nasze oprogramowanie patrzy na każdy rsID indywidualnie i wydaje rekomendację tylko dla tego konkretnego polimorfizmu. Organizm ludzki jest bardzo złożony i może reagować zarówno pozytywnie, jak i negatywnie na różne związki. Każdy konflikt musi być oceniany indywidualnie – być może właściwy kierunek działania będzie wynikał z biochemii zaangażowanych genów, albo będziesz musiał polegać na próbach i błędach. Dwoma przykładami, które często się pojawiają, są kurkumina i metylo-B12.

Kurkumina jest fascynującym związkiem o wielu wpływach na organizm. Ma działanie chroniące wątrobę, może być stosowany do stymulacji słabo funkcjonujących genów detoksykacji i ma działanie neuroprotekcyjne. Jednak hamuje MAO-A, co może mieć negatywny wpływ na biochemię mózgu, zwłaszcza jeśli masz słabo działającą formę MAO-A. W takim przypadku możesz spróbować kurkuminy ze względu na jej korzyści zdrowotne, ale odrzuć ją, jeśli zauważalne są skutki uboczne. , wtedy hydroksy-B12 jest prawdopodobnie lepszym wyborem. Niektóre polimorfizmy w COMT powodują, że enzym działa ze zmniejszoną szybkością, co pozwala na akumulację związków będących dawcami metylu.

Ogólnie rzecz biorąc, zalecenia dotyczące suplementów NutraHacker mają służyć jako wytyczna lub punkt wyjścia do precyzyjnej suplementacji zdrowia przy użyciu twoja własna genetyka. Niektóre konflikty są nieuniknione, ale to dlatego, że dajemy Ci najbardziej dogłębny wgląd w Twoją osobistą genetykę, jaka jest do tej pory dostępna!

Dor metylu to cząsteczka, która ma dostępną grupę metylową (-CH3) do reakcji w organizmie. Grupy metylowe mogą być używane do: aktywują/dezaktywują związki w organizmie i wpływają na takie rzeczy jak detoksykacja wątroby, histamina, poziom neuroprzekaźników w mózgu, i ekspresja DNA. Kilka przykładów dawców metylu jako suplementów to trimetyloglicyna, SAM-e i metylokobalamina.

NutraHacker nie podaje informacji o dawkowaniu suplementów. Informacje te znajdują się na butelkach suplementów, które mogą się różnić w zależności od formy suplementu i pożądanych celów.

Zacznij od przesłania nieprzetworzonych danych na stronę, do której link znajduje się poniżej:

prześlij swój nieprzetworzony plik 23andMe, AncestryDNA, tellmeGen lub MyHeritage.

Po wypełnieniu kwestionariusza będziesz mógł kupić wszystkie dostępne produkty.

  1. Kompletny raport mutacji genów (37 USD) PRÓBKA
  2. Raport na celiakię (20 USD) PRÓBKA
  3. Status przewoźnika (23 USD) (dostępny tylko dla surowych danych 23andMe) PRÓBKA
  4. Fitness (55 USD) PRÓBKA
  5. Depresja (85 USD) PRÓBKA
  6. Stomatologia (60 USD) PRÓBKA
  7. Laktacja (85 USD) PRÓBKA

Po pobraniu pliku (~400 MB) wykonaj następujące czynności, aby uzyskać dostęp do swoich danych:

  1. rozpakuj i rozpakuj skompresowane archiwum (zobacz instrukcje tutaj)
  2. zainstaluj edytor tekstu, który obsługuje duży plik tekstowy (Windows opcje, program na Maca, z Linuksem możesz używać „mniej” w terminalu)
  3. Otwórz pliki .vcf (Variant Call Format) za pomocą edytora tekstu z kroku #2


Aby zobaczyć omówienie formatu pliku .vcf (Variant Call Format), kliknij tutaj

Plik genomu imputowanego dostępny po wypełnieniu kwestionariusza jest wynikiem uruchomienia genotypu Beagle algorytm imputacji na przesłanych danych. Rezultatem jest rozszerzona i szacunkowa wersja Twojego nieprzetworzonego pliku danych do około 30 milionów lokalizacji.

Ze względu na efekt progowy mitochondria zazwyczaj nie wykazują negatywnych skutków zdrowotnych, dopóki 25% genomu mitochondrialnego nie zostanie zmutowane (http://www.ncbi.nlm.nih. rząd/publikacja/12467494). Mamy wiele mitochondriów na komórkę i mają one wysoki wskaźnik mutacji, więc chociaż analiza snp w mitochondriach jest przydatna do analizy geograficznej i historycznej, uważamy, że analiza pod kątem ogólnych celów zdrowotnych ma ograniczone korzyści.

RSID: Referencyjny identyfikator klastra SNP (ta liczba oznacza unikalny polimorfizm w genomie, pomyśl o tym jako o "adresie", pod którym wyszukujesz allele, którymi jesteś zainteresowany).

SPODZIEWANE: Jest to korzystniejsza wersja polimorfizmu. Zwykle jest to bardziej powszechny typ, ale czasami mniej rozpowszechniona wersja ma lepszą funkcję.

GENOTYP: Twoje rzeczywiste allele w porównaniu do oczekiwanych. Ponieważ mamy dwie kopie genów, otrzymujesz dwa allele – chyba że jesteś mężczyzną i gen znajduje się na chromosomie Y.

RYZYKO: odchylenie od oczekiwanego. Żółty (1/2), znany również jako heterozygotyczny, oznacza, że ​​masz jedną "normalną" kopię allelu i jedną zmienioną wersję. Czerwony (2/2 lub 1/1) jest homozygotyczny, co oznacza, że ​​nie istnieje „normalna” kopia. Te oczywiście są poważniejsze!

CZĘSTOTLIWOŚĆ GENOTYPU: częstość występowania twojego genotypu lub kombinacji alleli w populacji. Ciekawe jest porównanie i zobaczenie, ilu innych jest takich jak ty, prawda?

Zgadza się, ten raport dotyczy tylko szansy na celiakię, która w tym przypadku jest mało prawdopodobna. Nie obejmuje innych przyczyn wrażliwości na gluten. Więcej informacji na temat wrażliwości na gluten znajdziesz na Celiac.org.

Pomyśl o tym raporcie raczej jako o narzędziu niż o tym, co dokładnie określa, co należy zrobić. Pierwszą sugestią jest ciągnięcie w górę dynamicznych wykresów (wykresów słupkowych), wybierz swoje pochodzenie etniczne, a następnie wybierz opcję „Wszystkie zabiegi z przewidywaniami”. Prognozy są używany do osądu, gdy twój wariant jest heterozygotyczny. Z utworzonego wykresu szukasz leków, które mają od najwyższego zielonego słupka do najniższego czerwonego słupka (zielony to gen z pozytywną odpowiedzią, a czerwony to zmniejszona odpowiedź). Będziesz miał kilka z nich pojawia się jako dobre opcje i możesz ogólnie spojrzeć na to, w jakich klasach są, a jeśli są w różnych klasach, możesz zdecyduj, która klasa leków przeciwdepresyjnych wygląda dobrze.

Jeśli chcesz wziąć udział w badaniach lub pracujesz z lekarzem, który chce to zobaczyć, możesz wyświetlić tabelę dynamiczną i szukaj według dowolnej zmiennej, na przykład dla konkretnego med. Spowoduje to wyświetlenie danych, odpowiedzi i badań, abyś mógł zobaczyć jak zebrano informacje.

Aby uzyskać szczegółowe instrukcje z Ancestry.com, kliknij tutaj.

W celu uzyskania szczegółowych instrukcji z 23andMe.com proszę kliknij tutaj.

Dane z Genes for Good nie pokrywają się w wystarczającym stopniu z naszym systemem, więc nie przetwarzamy tego źródła danych.

Dodanie adresu e-mail do białej listy polega na wyraźnym określeniu, że chcesz otrzymywać wiadomości e-mail z tego adresu. Zobacz, jak skonfigurować "białą listę" w Gmail.