Opis raportu na temat celiakii

Raport NutraHacker Celiakia bada polimorfizmy pojedynczego nukleotydu, które odnoszą się do celiakii. Celiakia występuje u 1/133 osób. U osób z objawami fizycznymi celiakia występuje u 1/56 osób. Około 95% osób z celiakią wyrażają jakąś formę HLA-DQ2, a reszta jest w większości HLA-DQ8 pozytywna. HLA-DQ2 jest nosicielem około jednej trzeciej rasy kaukaskiej, dlatego HLA-DQ2 lub -DQ8 są konieczne, ale niewystarczające w przypadku celiakii.

Ten raport nie jest testem diagnostycznym, ale ma negatywną wartość predykcyjną, ponieważ celiakia jest wysoce nieprawdopodobna, gdy allele predysponujące są nieobecny. Wynik pozytywny wskazuje na pewne predyspozycje genetyczne do celiakii, ale ogólnie jest to mało prawdopodobne. Tabela 1 wskazuje status HLA jako odnoszący się do celiakii. Nie jest to kompleksowa analiza HLA, który jest jednym z najbardziej złożonych genów w Ciało ludzkie! Większość ludzi nie będzie miała danych dla DQ4 i DQ7, ponieważ wydaje się, że nie są one często genotypowane, ale te warianty są niezbyt często.

Raport NutraHacker Celiakia pokazuje odsetek osób z Twoim haplotypem HLA, u których zaobserwowano przeciwciała przeciwko glutenowi (marker celiakii).

Aby zobaczyć przykładowy raport o celiakii kliknij tutaj

Prześlij nieprzetworzone dane DNA, aby otrzymać swój własny, spersonalizowany raport o celiakii w sklepie NutraHacker.